5 jednoduchých tipov ako zvládnuť angličtinu

1. Začnite už doma s vhodnými pomôckami

Deti si rýchlejšie osvojujú jazyk pri činnostiach, na ktorých sa podieľajú spoločne s dospelými v prostredí, ktoré poznajú. Darujte im vhodné pomôcky. Existujú aj produkty, ktoré nevyžadujú znalosť cudzieho jazyka u rodiča a umožňujú učenie sa angličtiny.

 

2. Využite formu hry

Spraviť si z učenia zábavu je jednou z tých najlepších metód, ako sa niečo naučiť. Ján Amos Komenský už v dávnych dobách presadil pojem, ktorý dodnes platí: Škola má byť hrou! Dnes si môžete vyberať z množstva edukačných materiálov, bohato ilustrovaných, plných hier, úloh, kvízov, hádanie a pesničiek. Čím rôznorodejšie, tým lepšie.

 

3. Počúvajte originálnu výslovnosť

Predídete tak mnohým problémom v budúcnosti. Deti majú schopnosť napodobňovať výslovnosť a samé prichádzajú na to, ako pravidlá jazyka fungujú. Je dôležité, aby od prvého kontaktu s jazykom počúvali správnu výslovnosť a intonáciu. Pokiaľ majú deti možnosť opakovane počuť originálnu výslovnosť tých istých slov a slovných spojení, aj keď najprv robia chyby, časom si ich dokážu opraviť samé.

 

4. Dajte dôraz na častý kontakt s cudzím jazykom

Stačí pár minút denne a výsledok sa dostaví. Buďte však trpezlivý. Niekedy dieťa totiž najprv prechádza tichou fázou, keď porozumenie predchádza vlastnému hovoreniu. Majte však na zreteli, že porozumenie je lepšie ako rozprávanie a schopnosť detí porozumieť by nemala byť podceňovaná. Najlepšia pomôcka pre osvojovanie si cudzieho jazyka je taká, pri ktorej si deti neuvedomujú, že sa učia.

 

5. Nepodceňujte príležitosť pre efektívnu výučbu angličtiny

Jedno čínske príslovie hovorí: „Žiak, ktorý sa bez kníh učí, ten sa veľa nenaučí.“ Ak sú knihy používané aj školskými zariadeniami, tak túto pravdu potvrdzujeme dvojnásobne. Vyberte si hovoriace knihy a získate trikrát. Či už pre predškolákov alebo školákov, teraz máte možnosť získať balíčky Zázračnej angličtiny s minimálne 40% zľavou, priamo v našom e-shope www.hovoriaceknihy.sk. A angličtinu zvládnete aj doma.

 

 

Lebo na vzdelávaní nám záleží.