Bibliotéka a my

Tento rok, 10. až 13. novembra 2016, sa konal najväčší veľtrh literatúry. Bratislava a výstavisko Incheba v Petržalke boli plné milovníkov kníh. Bibliotéka dnes už neodmysliteľne patrí k jeseni v hlavnom meste.

 

 

Pre každého vydavateľa je to jedna z najlepších možností prezentácie svojich produktov, pre návštevníkov tohto knižného veľtrhu zase jedinečná príležitosť nájsť pod jednou strechou nekonečné množstvo kníh a uspokojiť tak svojho čitateľského ducha. Fanúšikov kníh čakala okrem iného aj literatúra faktu, ženské romány, sci-fi, detektívky, detské knihy, náboženská literatúra a poézia. V rámci programu tu bola možnosť stretnutia s autormi kníh, ďalej autogramiády, krsty kníh, dramatizované čítanie alebo tvorivé dielne pre deti.

biblioteka

 

Tento rok sme sa prvýkrát stali súčasťou Bibliotéky aj my. Hovovoriace hry, knihy a učebnice ste mohli nájsť na vyše 20 metroch štvorcových, kde sme mali pre vás pripravené všetky naše najobľúbenejšie tituly. Každá jedna knižka bola k dispozícii s hovoriacim perom a mohli ste objaviť ich čaro. To sme videli na tvárach mnohých vás, ktorý ste naše knihy dostali do rúk po prvý krát.

 

biblioteka

 

Celé štyri dni sme boli pripravení zodpovedať vaše otázky, vysvetliť našu myšlienku, prečo práve hovoriace knihy a venovať sa aj vašim deťom, ktoré mali vyhradený špeciálny priestor, kde mohli spolu s našimi skvelými dievčatami objaviť svet farmy, mesta, písmenok, angličtiny, zahrať sa s pexesom a mnoho iného. Rodičia tak mali možnosť vidiet na vlastné oči, ako ich deti na naše knižky reagujú a spokojne u nás vybavili vianočné zmysluplné darčeky pod stromček. A majú pre vás dôležitý odkaz: ak chcete obdarovať deti tak, aby sa potešili, zabavili a pritom sa aj niečo nové naučili, hovoriace knihy sú tou správnou voľbou.

 

 

V našej expozícii ste mohli ako prví zakúpiť vianočné balíčky, ktoré sme nakombinovali tak, aby si každý z vás vybral, podľa svojich preferencií. Ponuka bola naozaj široká a keďže sme mali od vás na túto ponuku len pozitívne reakcie, rozhodli sme sa tieto balíčky ešte rozšíriť, aby ste si ich mohli zakúpiť aj priamo v našom e-shope na www.hovoriaceknihy.sk.

 

 

Takisto sme mali v rámci Bibliotéky pripravenú aj interaktívnu tabuľu, ktorá poslúžila tým, ktorých zaujali naše online verzie hovoriacich kníh, nakoľko knižný veľtrh bol spojený aj s výstavou Pedagogika. Učitelia mali teda možnosť si priamo na mieste vyskúšať, ako sa pracuje s online verziami, ktoré sme vyvinuli, aký je ich obsah a získali možnosť využívať tieto verzie do konca školského roka 2016/2017 úplne zadarmo.

Sme radi, že sme zakončili rok 2016 touto skvelou akciou, kde sme sa s vami mohli stretnúť, získali sme od vás veľa podnetov pre ďalšiu tvorbu, ocenenie našej práce i snahy a veríme, že sa vidíme na Bibliotéke aj v roku 2017, lebo my sa na vás tešíme už teraz.

 

 

Lebo na vzdelávaní nám záleží.