Otázky a
odpovede

Veľa sa nás pýtate a my vám radi zodpovieme všetky otázky. Tu nájdete najčastejšie otázky o našich produktoch.  Ak vás niečo zaujíma, možno práve tu nájdete vašu odpoveď. V prípade, že máte otázku, na ktorú ste nenašli odpoveď, kontaktujte nás a určite vám odpovieme.

Odkiaľ pochádzajú vaše Hovoriace knihy IRS?

Hovoriace knižky IRS sú slovenský produkt – nie sú to prevzaté diela. Všetky tituly sú vytvorené na Slovensku. V prípade cudzích jazykov sme samozrejme využili lektorov daného jazyka, ktorí knižky nahovorili so správnou výslovnosťou. Dnes už dokonca všetky naše hovoriace produkty tlačíme priamo na Slovensku.

 

Je potrebné do Hovoriaceho pera IRS kupovať batérie? Aké?

Hovoriace pero IRS má vstavaný akumulátor. To znamená, že vám odpadá starosť s kúpou batérií. Hovoriace pero sa nabíja podobne ako mobilný telefón.

 

Ako si mám predstaviť Hovoriace knihy IRS? V čom sa odlišujú od klasických kníh?

Hovoriace knihy IRS sa vizuálne navonok od klasických kníh neodlišujú. Rozdiel nespoznáte. Avšak všetky hovoriace produkty obsahujú voľným okom neviditeľnú potlač, na ktorú po priložení reaguje hovoriace pero. To umožňuje robiť knižky pre deti omnoho zaujímavejšími, naplniť strany aj iným obsahom ako tlačeným textom a obrázkami – zvukmi, pesničkami, riekankami, hádankami, príbehmi a interaktívnymi úlohami.

Objednali sme si na Vašej stránke hovoriace knihy IRS, ale neprišiel nám potvrdzujúci e-mail. Čo máme robiť?

V prípade, že vaša objednávka bola úspešná, systém vám ju po potvrdení odošle a priamo v našom e-shope zobrazí informáciu, že bola zaevidovaná. Následne, v priebehu par minút, vám zasielame súhrnný e-mail s ďalšími informáciami. Ak ste ho nedostali, skúste sa pozrieť do priečinka SPAM, či vám ho váš e-mailový poskytovateľ omylom nezaradil medzi nevyžiadanú poštu. V prípade, že ho nenájdete ani tam, prosím, kontaktujte nás cez kontaktný formulár alebo e-mailom na objednavky@hovoriaceknihy.sk – problém vyriešime k vašej spokojnosti.

Hovoriace pero IRS po priložení na logo IRS na obálke knižky povie: „V pere sa nenachádza správny AP4 súbor.“ Čo to znamená? Čo mám spraviť?

Nie je to žiadna chyba. Len ste sa pokúsili aktivovať v hovoriacom pere IRS titul z našej ponuky, ktorý nemáte v pere nahratý. Riešenie je veľmi jednoduché. Stačí si vyhľadať na našej stránke konkrétny AP4 audiosúbor (buď priamo pri produkte alebo v časti Súbory na stiahnutie), zadarmo si daný audiosúbor stiahnuť do počítača a následne nahrať do hovoriaceho pera IRS. Je to jednoduché, postup nájdete na našej stránke. Ak by ste si predsa s niečím nevedeli poradiť, ozvite sa nám, radi vám pomôžeme.

Ako dlho vydrží hovoriace pero IRS na jedno nabitie?

Štandardne platí, že hovoriace pero IRS na jedno nabitie vydrží v prevádzke 3 hodiny. Naša skúsenosť je však lepšia. Keďže hovoriace pero nikdy nereprodukuje zvuk nepretržite, ale s prestávkami (keď dieťa rozmýšľa nad úlohou, rieši hádanku a podobne), výdrž batérie pera je dlhšia. Počas víkendových akcií, ktoré sme zorganizovali pre deti, nám stačilo pero dobiť raz a vydržalo v prevádzke dva dni.

Kde môžeme vidieť a vyskúšať vaše produkty naživo?

Hovoriace knihy IRS a hovoriace pero IRS si môžete prísť vyskúšať a popozerať priamo k nám, na miesto osobného odberu, v Bratislave – Petržalke (https://hovoriaceknihy.sk/kontakt/) – tu máme k dispozícii všetky naše produkty, môžete si ich užiť do sýtosti. Pre malých návštevníkov máme pripravený kútik, kde si nerušene spolu s rodičom môžu hovoriace knižky IRS zažiť do sýtosti. Budeme radi, ak sa zastavíte. Samozrejme produkty si môžete prísť pozrieť celkom nezáväzne. Určite nám vopred zavolajte. Tešíme sa na vás!